חנות קריסטלים
 
  

שירות לקוחות
 
  
     

 


   

אבא הילל 17 רמת גן

סדנאות וקורסים 


קריסטלים. מי ומה הם?

הקריסטל, הוא גביש אשר מקורו במעמקי כדור הארץ שם התגבש בתהליך איטי ומדוייק. כל הקריסטלים מורכבים ממינרלים, המבנה שלהם קבוע ומוגדר. לאבנים רגילות, מבנה אמופרי והן אינן עוברות את תהליך ההתגבשות שהוא למעשה אחראי לכך שלקריסטלים המראה שלהם, המבנה, הצבעים והאנרגיות. יוצאי דופן הם קורל, אמבר ופנינים שהם תוצרים אורגניים בעלי מבנה אמורפי ואובסידיאן שהיא זכוכית טבעית, אשר הוכנסו לקטגוריית הקריסטלים למרות שאינם עומדים בהגדרות של קריסטל. 

ישנם אלפי סוגי קריסטלים מוכרים ומתועדים המחולקים לקבוצות ומשפחות בהתאם למבנה ו/או ההרכב כאשר חלק קטן מהם נחשבים לאבני חן.
אבן חן, היא כל מינרל המוערך הודות ליופי, נדירות ויכולתו לשמור על המראה לאורך זמן. כל אבני החן הם קריסטלים. רק חלק מהקריסטלים מוגדרים כאבני חן.

התגבשות הקריסטל
תהליך ההתגבשות הראשוני של הקריסטלים, מתחיל, כפי הנראה, בעומק של כ 350 ק"מ מתחת לקליפת כדור הארץ. סלע מותך עולה מעומק האדמה, מתקרר ומתקשה ואז הודות להליכים גאולוגיים נשאב חזרה לעומק ומומס שוב. התוצאה היא יצירת קריסטלים. התנאים האופטימליים להיווצרות הם כאשר המגמה העולה לפני כדור הארץ הופכת לסלע געשי מוצק (כגון גרניט) בטמפרטורה של מעל 1000 מעלות. במידה והמגמה מתקררת באיטיות היא יוצרת חלל שבתוכו מתגבשים קריסטלים. כאשר המגמה מגיעה לפני כדור הארץ בהתפרצות געשית הקירור שלה מהיר מכדי לאפשר תהליך קריסטליזציה אבל לעיתים אותה מגמה כוללת בתוכה קריסטלים שנוצרו בעומק האדמה והועלו למעלה עם ההתפרצות כשהם שורדים את התהליך.
שלושה תהליכים עיקריים אחראיים להתגבשות קריסטלים: איגנאוס, שהיא פעילות געשית הקשורה לאש, סדימנטרי, שמשמעותו סחף ומשקעים ומטמורפוזה שמשמעותה שינויי צורה החלים בתוך כדור הארץ.

לכל הקריסטלים, למעט אלו שהם תוצרים של חומר אורגני או זכוכית טבעית, מבנה פנימי מדוייק. הם מורכבים מצורות גאומטריות קבועות, שמקורן בקשר בין האטומים והן יוצרות מבנה סימטרי אשר בחלק מהקריסטלים נראה לעין, ובאחרים לא.

קריסטלים ואנרגיות. למה וכיצד

הקריסטלים נוצרו בתנאים ובזמן בהם היתה האנרגיה הגבוהה ביותר בתולדות הייקום. בעידן בו הכל היה טהור, נקי. הם מורכבים מאותם המינרלים המרכיבים אותנו ואת המזון שלנו, רק בצורה גאומטרית אחרת.
הודות לצורת ההתגבשות, למבנה ולהרכב, לקריסטלים השפעה אנרגטית. השפעתם אינה קשורה לאמונה בהם, השפעתם של קריסטלים על תינוקות ובעלי חיים מוכיחה שאין צורך באמונה, אלא בקבלה. באיפשור. עם זאת השפעתם גדלה כאשר אנו מתכוונים אליהם ומודעים להשפעתם. כאשר אנו מאפשרים להם להשפיע עלינו, מקבלים אותם ומצפים לשינוי.

ממליצה לכם לנהוג כתינוקות, ילדים ובעלי חיים. לאפשר לעצמכם ליהנות מהיופי, מהעוצמה של הטבע בלי לחשוב יותר מידי. פשוט להיות, לבחור, לגעת ולאפשר לקריסטלים לעשות את העבודה. לאפשר להם לאזן את האנרגיות שלכם ובכך להשפיע על הרבדים השונים של חייכם.

גבישים פולטים וקולטים אנרגיה. הפעלת לחץ על גביש קוורץ גורמת לפליטת אנרגיה, בכך שהיא משנה את המבנה הפנימי לאלפית שניה שבה הגביש מתכווץ וגורם לפליטה של אנרגיה. הודות ליכולתו לאזן תדרים, הקוורץ משמש את המדע וטכנולוגיית ההיי טק.
התדר של הגביש תמיד באיזון מושלם בעוד שהתדר שלנו לעיתים קרובות חסר איזון ברובד זה או אחר. כאשר אנו אוחזים קריסטל, הוא סופג מהתדר שלנו, כפי הנראה מאזן אותו ופולט חזרה תדר מעט שונה שהשפעתו על האיזון. אותו איזון מוביל לשינוי ברבדים השונים.

קיומה של אנרגיה בגביש, מוכחת. סוג האנרגיה תלוי בהרכב המינרלי בצבע ובמבנה של אותו גביש.
הקריסטל מורכב מאותם המינרלים המרכיבים אותנו ואת המזון שלנו. השפעתו האנרגטית של כל קריסטל, קשורה להרכב המינרלי שלו. אנשים שהם חובבי קריסטלים ומדענים בהשכלתם, בדקו את נושא ההרכב והתכונות המיוחסות לקריסטלים השונים. נמצא שלעיתים קרובות, התכונות המיוחסות לקריסטל מסויים, הן התכונות של המינרלים המרכיבים אותו. למשל, אמטיסט, קריסטל המקל כאבי ראש, מורכב ממינרלים המהווים חלק מההרכב של תרופות להקלת כאבי ראש.
אנו נימשך אינטואיטיבית לקריסטלים שחלק או כל ההרכב שלהם, ממינרלים החסרים לנו.
לצבעים השפעה עלינו, כאשר בקריסטלים ובכלל. מקורם של הצבעים של הקריסטלים בהרכב הכימי ובמבנה. (פירוט השפעות הצבעים השונים בהמשך).
למבנה הקריסטל החיצוני והפנימי השפעה על סוג האנרגיה שבאותו קריסטל. קריסטל שהוא בצורת קוביה ישפיע על סדר ודיוק. האנרגיה של קריסטל בצורת פרח קשורה לפריחה ושליטה על כמה מצבים במקביל וכן הלאה.

ההשפעה האנרגטית של כל קריסטל קשורה לשילוב בין הצורה, המבנה, ההרכב, הצבע, השקיפות, הקשיות. שילוב זה מעניק לכל קריסטל את הייחודיות האנרגטית שלו. לכל הקריסטלים שבאותו הצבע תכונה משותפת הקשורה להשפעת הצבע, לכל הקריסטלים שלהם אותה צורה, תכונה משותפת הקשורה לצורה וכן הלאה. לכל קריסטל יש מהמשותף עם קריסטלים רבים אחרים ולכל סוג יש את הייחודיות שלו הודות לשילוב הייחודי שלו.

מקור השפעת הקריסטלים באיזון. כל קריסטל מאזן אנרגטית, בהתאם לייחודיות שלו וברובד בו קיים חוסר איזון. האיזון יכול להיות ברובד פיזי, רגשי, מנטלי או רוחני. האיזון מביא לשינוי כך שהריפוי למעשה מגיע מהאדם עצמו.
הקריסטל עצמו אינו מרפא או מביא את שרוצים כקסם. הקריסטל מאזן ברבדים הנדרשים לצורך השינוי. אמחיש זאת בקצרה: הסיטרין הוא קריסטל השפע. מאות אנשים שיתפו בכך שאחיזת סיטרין או הנחתו ליד קופה בבית עסק, הובילה לשיפור כלכלי. קריסטל הסיטרין מסייע בשינוי הגישה לשפע. אחיזתו מאפשרת הבנה עמוקה שהינכם ראויים לשפע. אנשים שיודעים, בתת המודע, שהם ראויים לשפע, ימגנטו שפע. לאנשים רבים עקבות שהן תוצאה של פרדיגמות שמקורן בעבר, הגורמות להרחקה מהשפע. הסיטרין משנה את הגישה, את מה שאנו משדרים כלפי עצמנו וכלפי היקום. שינוי זה מאפשר את הפתיחות לשפע.

השפעתם של הקריסטלים, עניין של אמונה ?
רבים מהאורחים שלנו בסטונאייג', מציינים את התחושה הנעימה שבמקום. את האווירה. את הרצון להשאר במקום שעות. אנשים שנכנסים בפעם הראשונה, במכוון או במקרה, מציינים את הפתעתם, את העוצמה שהם חשים. תחושה שמשנה את הגישה של אלו שלא האמינו בקריסטלים או טרם פגשו אותם.

"צריך להאמין בזה", אחד המשפטים הנפוצים של אנשים הפוגשים קריסטלים לראשונה. אז זהו, שלא. לא צריך להאמין, אלא לאפשר. ההוכחה לכך היא השפעתם של הקריסטלים על תינוקות, בעלי חיים, אנשים שלא ידעו שהקריסטל הדקורטיבי שלהם או התכשיט עם הקריסטל, אמורים להשפיע ובכל זאת, בדיעבד, הבינו שהיתה השפעה, ואנשים שחשבו שהם נושאים קריסטל מסויים וציפו להשפעה בהתאם, אבל בפועל נשאו קריסטל אחר, הושפעו בהתאם לאנרגיה של הקריסטל שנשאו ולא בהתאם למה שציפו.
כאשר אנו מודעים לקריסטל שלנו וליכולתו להשפיע עלינו, כאשר אנו מקבלים אותו ומאפשרים לו, ההשפעה תתעצם שכן למחשבה ולרצון שלנו השפעה על ההוויה שלנו. עצם הידיעה תעצים את השפעת הקריסטל.

השוב ביותר- לא צריך להאמין, רק לאפשר!

קריסטלים. מי ומה הם?
טואול - בניית אתרים