חנות קריסטלים
 
  

שירות לקוחות
 
  
     

 


   

אבא הילל 17 רמת גן

סדנאות וקורסים 


עין החתול


עין החתול, הינה תופעה הקיימת על מספר סוגי קריסטלים. המוכר, והמקורי הוא הקריסובריל.

לצידו האלכסדנרייט שהוא שייך לאותה משפחה. 

תופעה, היא נוכחות של תכלילים, מינרלים או שברים בקריסטל. התופעה משנה את הניראות של הקריסטל ולרוב , מוסיפה לו יופי וייחידויות ביחס להיותו ללא התופעה. חלק מהתופעות ניראות רק לאחר ליטוש הקריסטל.

תופעה נפוצה ואהובה היא תופעת עין החתול cats eye:  Chatoyancy

תכונה זו המכונה "קטוינסי" Chatoyancy, היא תופעה של השתקפות אור מתכלילים מיקרוסקופיים או ממינרלים אחרים המאורגנים באותו כיוון ויוצרים רצועת אור. התופעה נוצרת הודות לנוכחות רוטיליים או תכלילים אחרים שהם בגוון שונה מגוון הקריסטל שעליו התופעה.
התופעה קיימת על קריסטלים רבים כאשר הקריסובריל נחשב למקורי והוא המוזכר במקורות היהודים. מבין הקריסטלים שעליהם התופעה: איולייט, אלכסנדרייט, אפטייט, אקוומארין, בריל, גארנט, דיופסיד, זירקון, טורמלין, טנזנייט, יולקסייט, מונסטון, סלימנייט, ספיר, פרידות, פריהנייט, קוורץ, רובי, רוזקוורץ. 
קריסטל שעליו תופעת עין החתול, מעניק לעונד אותו ייחודיות ויכולת ראייה והבנה מעבר ליכולתו הרגילה. מעודד ראיית דברים גם מזווית אחרת תוך הפעלת שיקול דעת בקבלת החלטות. מחבר לשפע הפנימי ולהפנמה שהינך ראוי לשפע והצלחה. מעניק הגנה.
פיזית, ביכולתו לסייע בחיזוק ראייה.

הקריסובריל שהוא הנפוץ והעוצמתי מבין הקריסטלים שעליהם התופעה: קריסטל מיוחד ונפלא המעניק כוח, יופי, כריזמה ועוצמה פנימית המשתקפים כלפי חוץ. מחזק פתיחות לשפע במובן הרחב של המילה. פתיחות לקבלה והצלחה, להעצמת הכוחות המובילים להצלחה.
מחזק אמונה בעצמי וביכולות ליישום, מוטיבציה, ביצוע וקידום מטרות. מעודד נדיבות. מעניק הגנה מהסביבה.

 

 

עין החתול
טואול - בניית אתרים