חנות קריסטלים
 
  

שירות לקוחות
 
  
     

 


   

אבא הילל 17 רמת גן

סדנאות וקורסים 


קריסטלים במקומות ובזמנים אחרים

כתבים עתיקים ממקומות שונים ברחבי תבל היללו את אבני החן וציינו אותן כבעלות עוצמה ואנרגיה המשפיעה על גורל האדם ויעדו.  לאבנים ייחסו תכונות של הגנה, הבאת שלום, ביטחון, יציבות כלכלית, אושר וריפוי פיזי. 

האבנים שימשו להפקת משחות, אבקות ומשקאות לשימוש אוראלי וחיצוני למגוון מטרות. כמו כן שימשו לאורך ההיסטוריה כסמל סטטוס ולמטרות קישוט וקבורה.


סטאר רובי וסטאר ספיר משכו את ההתעניינות הגדולה ביותר בתרבויות המזרח. שם האמינו שאבנים אלו מרחיקות כוחות רעים ומביאות מזל טוב. סר ריצ'ארד פרנסיס, נוסע וחוקר ידוע במאה ה 19 סבר שהסטאר ספיר הגדולה שנשא עליו סייעה לו במסעותיו והביאה לשירות ויחס טובים בכל מקום. הוא הציגה בפני ילידים במקומות בהם זכה ליחס טוב, אותם ילידים ראו עצמם כברי מזל על כך שזכו לראות את האבן. 

במערב האמינו ששלוש הקווים המרכיבים את הכוכב מייצגים אמונה, תקווה ונדיבות.

תרבויות רבות עשו שימוש באבנים לייצור כלי עבודה ומלחמה. בשלב מאוחר יותר נעשה שימוש ליצירת סמלים דתיים. אחת הבולטות היתה הג'ייד שיובאה מבורמה לסין שם נחשבה לאבן קדושה שנקראה yu האמינו שאגרה אנרגיה קוסמית ולכן נחשבה לאבן המעניקה תכונות לאריכות ימים. ברובד החברתי היוותה התגלמות של ריבונות וכוח. הג'ייד סימלה את הסטטוס בשושלת המלכות כאשר למלך מותר היה לענוד gui ג'ייד שזכתה לשם זן ולחמש השושלות יחוסו אבני ג'ייד שכונו huan, xin, gong, gu, pu. השימוש בג'ייד הפך לרטואל חשוב. לעיתים קרובות שולבה עם זהב. בסוף המאה ה 18 הפכה לאבן הרשמית של סין. מלכת סין אהבה את האבן בצורה אובססיבית כאשר הקשיחות וקשיות שלה אפשרו ייצור כלי אוכל ודקור לכל הבית. בניוזילנד שימשה לייצור כלים לאריגה.
אינדיאנים אמריקאים ייצרו חיצים למטרות צייד ומלחמה מאובסידיאן שהיא למעשה זכוכית טבעית. מתחילת המאה ה 19 מלכית שמקורה ברוסיה שימשה ליצירת עמודי ענק לשילוב במבנים ולפיסול.

האגדה היוונית מספרת על האל היווני באקוס אשר ננטש על ידי האלה דיאנה. בזעמת נקמה שיסע חיות רעות באמטיסט, נערה יפיפייה אשר נקלעה לדרכו. במצוקתה קראה הנערה לאלה דיאנה אשר הפכה אותה לאבן. בתגובה לכך, באקוס שפך עליה יין שהפך את גופה המאובן לסגול. מכאן נולדה האמונה שלגימת אלכוהול מכוס עשוייה אמטיסט תמנע שיכרות. בהמשך קושרה לגמילה מהתמכרויות.
בימה"ב האמינו שהספיר (השם ספיר התייחס כפי הנראה למרבית האבנים  הכחולות) שימוש לריפוי מחלות עיניים והוצאת רעלים מהגוף.

ביוון האמינו שהאמבר מייצגת את קו התפר בין האנרגיה הקוסמית לבין האנרגיה האישית. היא סימלה אלוהות והאגדה מספרת שכאשר גורש מאולימפוס, ירדו לאפולו דמעות אמבר ומכאן נולדה האמונה שענידת אמבר מונעת בגידה מינית של בת זוג.
ב 1765 חדר אמבר נבנה בארמון קטריין
Catherine. לאחר ששרד את המהפכה הרוסית ב 1917 זכה לתואר המכובד של אחד משמונת פלאי עולם.

אנשי האצטקי
(Aztec), אנשי ברית משולשת ששלטה בעמק מכסיקו במאה ה 15 וראשית המאה ה 16, כינו את האמרלד Quetzalitzil  וקישרו אותה לציפור עם נוצות ירוקות ארוכות שסמלה חידוש עונתי. באירופה, האמרלד קושרה למרקורי שליח האלים והאחראי על נשמות המתים. האמינו שהיא הקלה על לידה והעניקה הגנה. שימשה גם לחיזוק ראייה. במאה ה 17, אנסלם דה בוט, פיזיקאי באימפריה הרומית, המליץ עליה למניעת בהלה, הורדת חום והפסקת דימום.

ב 1849 יהלום שנמצא בהודו ב 1304 וזכה לכינוי
Koh-I-Noor הגיע לידי הבריטים. היהלום במשקל מרשים של 191 קארט, עבר ליטוש וחיתוך מחדש מה  שהוליד יהלום מדהים ביופיו במשקל 109 קארט. היהלום שובץ בכתר המלכות של אמה של אליזבט ומוצג במגדל לונדון.
יהלום נוסף עם היסטוריה מרשימה הוא יהלום התקווה
Hope Diamond, יהלום כחול בליטוש מושלם ובמשקל 112 קארט. היהלום נמצא בהודו ונמכר למלך לואי ה 14 בצרפת ב 1668. ב 1673 עברה חיתוך מחודש שהוריד את המשקל ל 67 קארט בצורת לב. ב 1749 לואי ה 15 שיבץ את האבן בתכשיט שרק למלך מותר היה לענוד. במהלך המהפיכה הצרפתית ב 1792 יהלום התקווה נעלם. קיימת סברה שיהלום כחול שנמצא בשלב מאוחר יותר באנגליה, נחתך מיהלום התקווה.

הבורמזים האמינו שרובי איכותית מהווה סמל למזל טוב. בתרבויות אחרות האמינו שהיא מרחיקה צער, מפסיקה דימום, מחזקת לב ומוח, מעניקה חיוניות.
באיסלאם האמינו שאבן רובי בצורת כיפה שתחתיה מטאוריט זוהר, הוצגה בפני אדם לאחר שנזרק מגן עדן ונשלח למכה. במעמד זה קיבל הנחייה לבנות את ה
Kabah  המהווה היום מקדש מוסלמי מרכזי.

שימוש בקריסטלים שהיה נפוץ באותם זמנים נשכח והוזנח עם ההתפתחות הטכנולוגית והשינויים הרבים שחלו במבנה החברתי והתעסוקתי בעולם. בשנים האחרונות, אנשים גילו את העולם המופלא של הקריסטלים מחדש כפי הנראה כיוון שלפני כן האנושות לא היתה מוכנה לכך.
דווקא בתקופה בה התפתחות טכנולוגית אדירה קיימת גם התפתחות רוחנית וחזרה לשימוש בקריסטלים שעדיין קיים רק אצל חלק מצומצם מהאוכלוסיה וטרם נחקר מדעית.
רבות דובר על השינוי האנרגטי של סוף 2012 כאשר הגילוי המחודש של הקריסטלים לפני כמה עשרות שנים כנראה קשור לכך.


קריסטלים במקומות ובזמנים אחרים
טואול - בניית אתרים